Dohakalo Raletu, ... kokice, ...

Description of your first forum.
Post Reply
pape

Dohakalo Raletu, ... kokice, ...

Post by pape » Wed Nov 22, 2017 4:12 pm

Pravda je spora, ali ipak dostizna.

Danas je onaj bahati general, sto "pobjedonosno" prosheta Srebrenicom i ocisti je od svega sto nije "njihovo", konacno i zvanicno dobio po ushima.
Tuzno i bijedno su izgledale njegove reakcije tokom citanja presude.
Iza njegovih reakcija bio je prepoznatljiv bijes i nemoc.
Ne tako davno bio je sila, a danas je niko i nista.
U krletku do kraja zivota.

Lafina

Re: Dohakalo Raletu, ... kokice, ...

Post by Lafina » Wed Nov 22, 2017 7:15 pm

pape wrote:
Wed Nov 22, 2017 4:12 pm

Danas je onaj bahati general, sto "pobjedonosno" prosheta Srebrenicom i ocisti je od svega sto nije "njihovo", konacno i zvanicno dobio po ushima.
Donald Duck se ne slaze,
Image
pa kaze....

''99 posto Srba ne smatra da se, u kako ga nazvase , nestretnom sukobu 92-95 , u BiH desio genocid ..Toliki zatvor jos niko nije uspio napraviti .
Jbga , more kako more .''
Kontra winder non pishandur.

furlan

Post by furlan » Wed Nov 22, 2017 8:13 pm

"Već 12. maja 1992. godine na zasedanju skupštine bosanskih Srba na kojoj je tvorevina poznata kao Srpska republika BiH preimenovana u Republiku Srpsku, na kojoj je takođe osnovana i Vojska Republike Srpske a Mladić proglašen za njenog komandanta, istakao se izjavom o ratnim ciljevima rukovodstva bosanskih Srba. Ta sednica je, podsetimo, značajna i po tome što su na njoj prvi put javno predstavljeni strateški ciljevi bosanskih Srba kojima su iscrtane granice Republike Srpske do Une i Neretve, planirano brisanje granice na Drini, izlaz na more, zauzimanje pola Sarajeva, uspostavljanje koridora kod Brčkog i, što je najvažnije, teritorijalno razgraničenje sa druga dva naroda – mi Srbi na jednu, Bošnjaci i Hrvati na drugu stranu.
Mladić je, uključujući se u raspravu o strateškim ciljevima, jasno opisao jedini način na koji je bilo moguće ostvariti ih u praksi: „Prema tome, mi ne možemo očistiti, niti možemo imati rešeto pa da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu. Pa to je, to neće, ja ne znam kako će gospodin Karadžić i gospodin Krajišnik to objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid.“
Prema tome , tesko se koristiti ona:"Oprostite im, ne znaju sta rade".

Lafina

Post by Lafina » Wed Nov 22, 2017 8:51 pm

furlan wrote:
Wed Nov 22, 2017 8:13 pm
"Već 12. maja 1992. godine na zasedanju skupštine bosanskih Srba na kojoj je tvorevina poznata kao Srpska republika BiH preimenovana u Republiku Srpsku, na kojoj je takođe osnovana i Vojska Republike Srpske a Mladić proglašen za njenog komandanta, istakao se izjavom o ratnim ciljevima rukovodstva bosanskih Srba. Ta sednica je, podsetimo, značajna i po tome što su na njoj prvi put javno predstavljeni strateški ciljevi bosanskih Srba kojima su iscrtane granice Republike Srpske do Une i Neretve, planirano brisanje granice na Drini, izlaz na more, zauzimanje pola Sarajeva, uspostavljanje koridora kod Brčkog i, što je najvažnije, teritorijalno razgraničenje sa druga dva naroda – mi Srbi na jednu, Bošnjaci i Hrvati na drugu stranu.
Mladić je, uključujući se u raspravu o strateškim ciljevima, jasno opisao jedini način na koji je bilo moguće ostvariti ih u praksi: „Prema tome, mi ne možemo očistiti, niti možemo imati rešeto pa da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu. Pa to je, to neće, ja ne znam kako će gospodin Karadžić i gospodin Krajišnik to objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid.“
Prema tome , tesko se koristiti ona:"Oprostite im, ne znaju sta rade".
obicna vojnicina ogranicene inteligencije. odradio prljavi posao za idejne vodje i kreatore megalomanskih apetita koji su mu obezbjedili logistiku, itd....njegovo je bilo samo da odradi i da onda bude zrtvovani ovan. trebalo je naci dovoljno sujetnu budalu zeljnu mitomanije i "junackog" statusa u narodu. tu se on i pokazao kao odlican kandidat. nakon svega, zveknuti mu najgoru kaznu, a svi ostali lafo nit su luk jeli, nit luk mirisali.

presuda je satisfakcija za porodice zrtvi, ali sve u svemu - pokazuje i farsu citave medjunarodne zajednice. Trebalo je i MZ i UN-u suditi za genocid, dokazi vise nego evidentni. ali avaj.

Patak je u pravu. Sve su presude odredjene i isplanirane jos davno...prije nego je rat i poceo. Sve ostalo su kokice za sitnu raju.

Helem, par dana vijesti i onda ide prica da se treba okrenuti buducnosti. Na stolu su vec uveliko neki drugi dogovori i planovi, a sta je kome isplanirano - buducnost ce pokazati.

narodni_poslanik

Post by narodni_poslanik » Wed Nov 22, 2017 11:57 pm

pape wrote:
Wed Nov 22, 2017 4:12 pm

Lako im je na golorukog mladica

E da je on imao koju haubicu ispred suda
Samo ne znam za onu komandu “ tuci VelUshice tamo nema puno Srba” jel’ izvodljiva u Hagu!? :roll:
Nije da ih nema

Patak je jedan mislim onaj 1% :-D

Patak

Post by Patak » Thu Nov 23, 2017 12:38 am

Nije :)

Tih 1 posto uglavnom cine Ceda , Cika Jova Divjak ( i nesto preostalih zapadnosarajevskih halal Srba)..te Sonja Biserko , Natasa Kandic , plesna grupa ''Zene u crnom'' (cha cha cha i salsa :plese2: :plese2: ).. i jos neki broj slicnih ..
I svi do jednog ,nije zgoreg primjetiti, dobijaju neki vid novčanih prinadležnosti za takva rezonovanja . :mel:

Patak je dio tog dramatično većeg postotka .
U kojem su ne samo presjednik i premijer Srpske .. nego , moram da primjetim , i svi ministri srpske nacionalnosti u Vjeću ministara BiH ,poslanici Parlamentarne Skupstine BiH , te član Presjedništva BiH iz reda Srpskog naroda . :-D

Lafina

Post by Lafina » Thu Nov 23, 2017 1:04 am

narodni_poslanik wrote:
Wed Nov 22, 2017 11:57 pm

Lako im je na golorukog mladica

E da je on imao koju haubicu ispred suda
Samo ne znam za onu komandu “ tuci VelUshice tamo nema puno Srba” jel’ izvodljiva u Hagu!? :roll:
Nije da ih nema

Patak je jedan mislim onaj 1% :-D
u Hagu ta komanda nije izvodljiva....prikladnija je ko ce koga nego svoj svoga. :roll: nema da mashi. :D:

narodni_poslanik

Post by narodni_poslanik » Thu Nov 23, 2017 8:18 am

Patak wrote:
Thu Nov 23, 2017 12:38 am

Tih 1 posto uglavnom cine Ceda , Cika Jova Divjak ( i nesto preostalih zapadnosarajevskih halal Srba)..te Sonja Biserko , Natasa Kandic , plesna grupa ''Zene u crnom'' (cha cha cha i salsa :plese2: :plese2: ).. i jos neki broj slicnih ..
I svi do jednog ,nije zgoreg primjetiti, dobijaju neki vid novčanih prinadležnosti za takva rezonovanja . :mel:

U kojem su ne samo presjednik i premijer Srpske .. nego , moram da primjetim , i svi ministri srpske nacionalnosti u Vjeću ministara BiH ,poslanici Parlamentarne Skupstine BiH , te član Presjedništva BiH iz reda Srpskog naroda . :-D
A ti tvoji :D: su neki “dobrovoljci" :D , ne rade za platu :clam:

A zbog cega se vas 99% drzi zajedno? Iz straha ? Od cega? Strah od istine?
Istina se zna.Odavno.

78 dana straha, slobu poslali u Hag 8-)
I ratka ste poslali u Hag. Iz straha. ‘ej ‘eroj :src: , pa ste ga izdali.
I otac sina, brat brata, drug druga...
Polako.
tika-taka, tika-taka...

"Сви јунаци ником поникоше...”

Patak

Post by Patak » Thu Nov 23, 2017 12:02 pm

narodni_poslanik wrote:
Thu Nov 23, 2017 8:18 am
Patak wrote:
Thu Nov 23, 2017 12:38 am

A ti tvoji :D: su neki “dobrovoljci" :D , ne rade za platu :clam:

A zbog cega se vas 99% drzi zajedno? Iz straha ? Od cega? Strah od istine?
Istina se zna.Odavno.

78 dana straha, slobu poslali u Hag 8-)
I ratka ste poslali u Hag. Iz straha. ‘ej ‘eroj :src: , pa ste ga izdali.
I otac sina, brat brata, drug druga...
Polako.
tika-taka, tika-taka...

"Сви јунаци ником поникоше...”
Razmisljao sam puno puta o tome .
Ja ga recimo ne bi predao , ni po koju cjenu . :mel:
Ali ostaje cinjenica, da ga je Srbija predala , sto je bas mucno .
Na stranu tvoje podyebavanje , ne smeta mi ono , jer nema neki kredibilitet ...Drugi su razlozi , koje ti mozda ne mozes ni shvatiti jer smo iz razlicitih miljea :D:
Nije se tako nesto desilo prvi put , bivalo je i prije .
Naprimjer , predali su u nekom istorijskom trenutku i Karadjordjevu glavu Turcima , velikoj sili tog vremena ( tad su oni bili okupatori ovdje )
Vi ste sa njima, bas ko i sa svim ostalim okupatorima koji su nam se desavali , za razliku od nas , bili dobri ( 'tika-taka' nije od juce ) .
Pa ste za nagradu od svih njih, za vjekovnu kooperativnost :D: , dobijali s vremena na vrjeme cokoladicu, poneki Oskar ili Medvjeda , milovanje po glavi . Ne previse i nista skupo , ipak ste sluzincad , ali onako..praznicima.. :)
A mi , ovako nekooperativni kakve nas je Bog napravio , zamascen kolac nekad , ili osiromaseni uranijum danas :roll:
Tako da ne bih rekao bas da je strah , prije bih rekao nagon za samoodrzanje . Nesto , ko kad lisica upadne u klopku , pa si zarad slobode odgrize nogu i nastavi dalje , sa tri noge .
Pa tako , i kad su predali Karadjordja , Srbi nisu prestali da se bore i sa ''tri noge'' , sve dok se nisu oslobodili turske okupacije i izborili sami sebi (ponovo) drzavu .
Mislim da je tu poenta . Otkad je 'tika-taka' , tako je bilo i bice .. ne moze drugcije , pa ga yebi..

PS.
Istina je kcerka vremena ( tika-taka).

narodni_poslanik

Post by narodni_poslanik » Thu Nov 23, 2017 12:44 pm

@Patak, “malo” si pogrijeshio, sa to “vi”, jer moja mati je pravoslavka, Srpkinja rodjena u Srbiji (Beograd). :D:
Imam malo vishe prava da pishem o Srbima, Ti mozesh o pravoslavlju :D

Poshto sam LICNO bio svjedok tvojih‘ eroja :-D granatiranja Sarajeva (gdje sam rodjen ) mogu da ti iz prve ruke dam info.

Nakon ranjavanja ( a bio sam dijete), zahvaljujuci vezama prebacen sam u Beograd na VMA.

Za to vrijeme, upoznao sam ‘eroje :D , slushao price u nevjerici...

Josh da dodam , moj dedo pokojni (Srbin, rodjen u Beogradu) inace jedan od hirurga u to vrijeme na VMA spashavao je zivote tim “‘erojima”.
Vidi sudbine. :-)
Puni prica o “junackim poduhvatima”, izmedju ostalog o granatiranju Sarajeva.
Samo, zao mi je shto nisi bio u prilici da vidish promjenu, kad im dedo kaze da sam mu unuk i ranjen u Sarajevu.A oni trebaju na operaciju i njemu pod noz. :D:

p.s ako te interesuje detalji o Biljani,Sheshelju, Brnetu, Kamenom (poseban interes, ako znam odgovoricu ti iskreno)...kako su se ponashali, shta su pricali u bolnici/posjetama/privatno sa dedom ..iz prve ruke imash info, samo pitaj.

Mada, ne vjerum da cesh mi vjerovati, ali eto...

Ne vracam se u istoriju, idem naprijed , moja familija je cistog obraza izashla iz ludila izazvanog nacionalizmom, shovinizmom, genocidom, od strane “mojih”, ipak nikada se necu odreci svog porijekla/familije. Niti ce me neko izjednaciti. Svako neka odgovara za svoja (ne)djela.

To je razlika izmedju tvog i mog pogleda.

tika-taka, tika-taka, ne zaboravi :mel:

Post Reply