Danas kada postajem pionir...

pape

Re: Danas kada postajem pionir...

Post by pape » Mon Apr 03, 2017 9:03 pm

Insomnia wrote:
Mon Apr 03, 2017 8:46 pm
Ma ko nas bre zavadi
Da, ... to je bila cetnicka fora, ... ali i ovi drugi su imali svoje fore.

FlyingShachyr

Post by FlyingShachyr » Mon Apr 03, 2017 10:51 pm

Tito je bio dingospo, jebac.
Mi smo i sa njim i bez njega teske kite.
Nista zivo ne znamo, vazda jebani.

Lafina

Post by Lafina » Mon Apr 03, 2017 11:48 pm

Insomnia wrote:
Mon Apr 03, 2017 7:13 pm
Moze se o Titu i ovako
Ja sam majka Ibra Muftića, on je sa tobom išao u školu i družio se s tobom.

– Da, da, sjećam se. Šta je s Ibrom?

– Zaklali su ga, i oca mu i sestru i mlađeg mi sina Abdurahmana. Mene su htjeli i jedan kaže: – Ostavite nju neka živi i neka priča kakva sudbina je zatekla Turke.

– A tko je to učinio?

– Popadić Ranko i Zecević. Danas sam ih srela obadvojicu – Popadić je vaš -, komandir.

Otrčao sam u komandu mjesta, Čolaković Rodoljub i Risto Tosović su bili tamo. Ispričao sam im uzbuđen sve to i tražio, da se ovi koljači uhapse.

Čolaković i Tosović nisu nimalo bili začuđeni niti uzbuđeni ovom pričom. Čolaković mi je rekao:

– Kada bi mi hapsili koljaće među ovdašnjim Srbima, onda bi pohapsili pola našeg Narodnog odbora i većinu vojnika.

– Pa to je strašno, drugovi, da mi ništa ne radimo, nego ih još primamo u naše redove.

Mi ne možemo voditi protusrpsku politiku, u našoj vojsci nalazi se preko 95% Srba, rekao mi je Tito kad sam tražio njegovu intervenciju za ovaj slučaj.

– Ali to nije protusrpska politika. To je protukoljačka politika i ja sam uvjeren, da to nije na svim mjestima tako. – Ti izgledas slabo, ti treba da se ispavaš i odmoriš, rekao mi je Tito opraštajući se.
A. Zulfirkapasic. "Put uFoču"
Toliko o kvislinzima
Tito je bio pragmaticar. Htio je Jugoslaviju i sve ostalo sto je islo uz to. Znao je da je nece imati ukoliko bude tjerao mak na konac.......citaj ganjao pravdu. Morao je rehabilitovati cetnike. Mislim nije morao, ali da bi imao ono sto je zelio - morao je. S toga gore boldano.

Neko je njegov idolopoklonik, neko ga blati.......a istina je obicno negdje u sredini.
Kontra winder non pishandur.

Insomnia

Post by Insomnia » Tue Apr 04, 2017 12:02 am

Sve je to lijepo i lako za razumjeti ali nemojmo onda jeftine patetike

Mrlja

Post by Mrlja » Tue Apr 04, 2017 11:40 pm

bilo je treme,ono marama,ispeglena za svecane prilike u skoli,cuvas slicice,obujmljene gumicom od neke tegle i crvenu maramu.dvije relikvije,uz klikere.
takmicenje titovim stazama revolucije,razglas u ucionici i iz direktorove kancelarije recitali najboljih ucenika svih razreda za cetvrti maj.
nema ucenja taj dan,novih lekcija.
samo spika,sta je bilo u solani na pagu, josip kolumbo i pera popovic aga.

izgubih opstinsko takmicenje centra zbog neke ciglane kod splita,gdje je bio neki NOVH prvi junion,tako nesto.

ma broz je bio tito :D

Post Reply